جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۱۶۵۴
گزارشگر : ۹۰
مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد :

بیشترین نرخ بیکاری در اقشار محروم جامعه است

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۳۷

مشاور معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد کشور در سفر به استان مرکزی ،گفت:960 هزار مددجوی مستعد اشتغال کمیته امداد در کشور بیکار هستند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد ، حمید عبد الوهاب مشاور معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد کشور در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی که با حضور استاندار و اعضای کارگروه اشتغال تشکیل شد ، گفت: معضل بیکاری ، معضل تمامی دولت‌ها و نظام اسلامی است.
وی افزود: رصد و مدیریت نقدینگی، رصدو مدیریت منابع غیر نقدی،شناسایی دقیق منابع انسانی ، مدیریت و رصد محصولات تولیدی ، وارداتی و خدماتی چهار اصل موفقیت در پیشرفت جوامع و ایجاد اشتغال است.
وی بااشاره به اینکه بیشترین نرخ بیکاری در اقشار محروم جامعه داریم. اظهارکرد:دو میلیون و ۷۰۰ هزارخانوار در کمیته امداد برای ورود به عرصه کار و فعالیت شناسایی شده که از این تعداد یک میلیون و ۷۰۰ هزار مستعد اشتغال و ۹۶۰ هزار بیکار هستند.
وی از تشکیل کانون خیرین کارآفرین در استان مرکزی خبر داد و تصریح کرد: تشکیل کانون خیرین کارآفرین و اشتغال از طرح های کمیته امداد است که با هدف ایجاد هماهنگی ، هم افزایی ، تسهیل امور مربوط به توانمند سازی مستعدین اشتغال دهک‌های پایین جامعه در فضای کسب و کار در دو استان اجرایی و استان مرکزی سومین استانی است که این طرح در آن اجرا می شود.
وی گفت: بیش از 600 هزار طرح کسب و کار خرد در کشور وجود دارد که باز هم نگران این وضعیت هستیم. انگیزه خدمت به محرومان در کشور بسیار بالا است و باید از این سرمایه اجتماعی درست استفاده شود.
وی افزود: براساس اساسنامه کانون خیرین کارآفرین و اشتغال کمیته امداد، خیرین باید از شاخصه‌هایی از قبیل بازارشناسی، بازارسازی، حسن سابقه تخصصی و حرفه ای، انصاف و انگیزه خدمت به محرومین و مشارکت پذیری برخوردار باشند.
مشاور معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد گفت: علاوه بر افراد تحت پوشش کمیته امداد نهاد‌های دیگری از جمله بهزیستی، خیریه ها و سایربخش‌ها نیز مخاطب کانون خیرین کارآفرین و اشتغال کمیته امداد هستند که اگر آموزش‌های لازم را فراگیرند به اشتغال آن‌ها منجر می‌شود.
مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور ادامه داد: به منظور ایجاد اشتغال و کارآفرینی باید بازارشناسی، بازارسازی و بازارداری ، عرضه محصولات در بازارهای هدف، خلاقیت و نوآوری در ایجاد و پایدارسازی تقاضاهای جدید و آشنایی با قوانین فضای کسب و کار مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی،تشکیل این کانون بتواند گام‌های مؤثری در راستای توانمندسازی محرومان و ورود آنها به حوزه کسب و کار پایدار بردارد.
انتهای پیامتعداد بازدید : ۶۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید