جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۸
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۱۶۵۶
گزارشگر : ۹۰
استاندار استان مرکزی :

حلقه اولیه کانون خیرین کارآفرین استان مرکزی تشکیل شد

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۳۸

استاندار استان مرکزی گفت: استان مرکزی در راستای ایجاد کانون خیرین کارآفرین و اشتغال سومین استانی است که آغاز بکار کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد،سید علی آقا زاده ، استاندار استان مرکزی در جلسه کارگروه اشتغال که با حضور مشاور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور برگزار شد ، با بیان اینکه استان مرکزی یک استان کارآفرین و ویژه است، گفت: استان مرکزی در راستای ایجاد کانون خیرین کارآفرین و اشتغال سومین استانی است که آغاز بکار کرده است.
وی با اشاره به وجود ۳۰۰۰ واحد صنعتی در استان مرکزی ، اظهارکرد: نرخ بیکاری در تابستان سال جاری به ۸.۳ درصد رسیده و استان به رتبه پنجم و یا ششم ارتقاء پیدا کرده است، در حالی که میانگین این نرخ در کشور نزدیک به ۱۰ درصد بوده است و این آمار نشان از روند متحول شدن استان در زمینه اشتغال دارد.
وی افزود: حجم سرمایه و درآمد استان از بابت فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی قابل توجه است و تعداد کارآفرینان صنایع و کشاورزی نیز گسترده است در نتیجه استان برای تشکیل این کانون دارای ظرفیت‌های مناسب است.
وی در ادامه اضافه کرد: حجم سرمایه و درآمد استان از بابت فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی قابل توجه است و تعداد کارآفرینان صنایع و کشاورزی نیز گسترده است در نتیجه استان برای تشکیل این کانون می تواند نقطه خوبی باشد.
استاندار استان مرکزی گفت: مجموع تسهیلات پرداختی تا به امروز منجر به ایجاد سه هزار و ۵۰۰ شغل شده که پیش بینی می‌شود تا پایان اجرای طرح ۵ هزار شغل پایدار در کشور ایجاد شود.
وی  در پایان ضمن تشکر از اقدامات کمیته امداد در ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی اقشار کم بضاعت ابراز امیدواری کرد: با ایجاد کانون خیرین کارآفرین و اشتغال شرایط توانمندی دهک‌های پایین و مستعد جامعه فراهم شود.
انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید