جزییات خبر

یکشنبه / ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۳۲۴۰
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی:

ارتقای سطح فرهنگی مددجویان از مهم‌ترین ابعاد توانمندسازی است

(یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۲۷

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: با تقویت مسائل اعتقادی، مذهبی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت برنامه‌های توانمندسازی امداد بهتر انجام می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، قنبر موسی نژاد، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی و مسئول کمیته همیاری و خدمت رسانی دهه مبارک فجر در جلسه شورای مدیران استان که با حضور معاون فرهنگی کمیته امداد کشور برگزار شد، با بیان اینکه کمیته امداد برنامه‌های متنوع فرهنگی برای مددجویان برگزار می کند، گفت: آشنایی همکاران فرهنگی ، مددکاران و هدایت گران شغلی کمیته امداد استان با رویکردهای جدید فرهنگی کمیته امداد از اهداف برگزاری این جلسه است.

وی ارتقای سطح فرهنگی مددجویان تحت حمایت را از مهم‌ترین ابعاد توانمندسازی عنوان کرد و افزود: با تقویت مسائل اعتقادی، مذهبی و فرهنگی مددجویان تحت حمایت برنامه‌های توانمند سازی مددجویان بهتر انجام می شود.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد استان اظهار کرد: طی 9 ماهه سال جاری 2295 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی با اعتبار 668 میلیون تومان به اردوهای آموزشی و زیارتی اعزام شدند.

وی در ادامه از بهره‌مندی 6500 دانش آموز و بیش از 800 دانشجو از خدمات کمیته امداد خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگی در سیاست‌های جدید نخبه پروری و کمک به دانش آموزان توانمند برای موفقیت در کنکور است، اینکه دانش آموزان مستعد بتوانند در دانشگاه‌های مطرح رتبه‌های خوب کسب کرده و ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 1500 دختر در آستانه ازدواج تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستند،از پایین بودن نرخ طلاق در بین خانواده‌های تحت حمایت در استان خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با کمک مشاوره‌های فرهنگی بستری فراهم شود که بنیان خانواده در بین مددجویان بیش از پیش تقویت شود.

مسئول کمیته همیاری و خدمت رسانی استان خدمت به محرومان را مهم‌ترین برنامه کمیته همیاری و خدمت رسانی عنوان کرد و گفت: برگزاری 10 دوره آموزشی برای مددجویان تحت حمایت از برنامه‌های کمیته امداد در ایام دهه مبارک فجر است.

مدیر کل کمیته امداد استان در پایان با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد، گفت: فراهم کردن تسهیلات و امکانات لازم برای ادامه تحصیل دانش‎آموزان، دانشجویان و طلاب تحت حمایت، رسیدگی به مسائل آموزشی و تربیتی ، برگزاری اردوهای آموزشی و تلاش جهت رشد و اعتلای فرهنگ اصیل اسلامی با برگزاری کلاس های آموزشی، انجام کارهای هنری ، برگزاری مراسم ، مجالس‌ و ارائه مشاوره و راهنمایی از فعالیت های حوزه فرهنگی کمیته امداد است.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید