جزییات خبر

یکشنبه / ۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۰۸:۰۲
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۲۹۶
گزارشگر : ۹۰

شش مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی از خدمت سربازی معاف شدند

(یکشنبه ۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۰۸:۰۲

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 6 نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمدرضا شایسته جو با بیان اینکه مددجویانی که پدر آنان فوت شده و با مادرشان زندگی می‌کنند، می‌توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند، افزود: در سه ماهه نخست سال جاری 6 نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند.

وی افزود: معافیت این افراد با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا و براساس بخشنامه‌ها و مصوبات انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته همچنین با پیگیری های انجام شده تعداد52 نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند، افزود: تک فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایت نیز که دارای سه فرزند دختر باشند نیز می‌توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده و هدف از اجرای این طرح کمک به وضعیت اقتصادی خانوار مددجو است، اظهار داشت: این معافیت شامل مددجویانی که از طریق تبصره ۱۴ و به صورت موقت تحت حمایت قرار گرفته‌اند، نمی‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید