جزییات خبر

یکشنبه / ۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۳۰۴
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی :

اعتماد مردمی بزرگترین سرمایه کمیته امداد است

(یکشنبه ۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۱:۰۶

جلسه هماهنگی مرحله دوم کمک مؤمنانه با حضور سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی و جمعی از مسئولان در سالن جلسات سپاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،سردار محسن کریمی ، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه همکاری کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و سپاه منجر به هم افزایی و کمک رسانی بیشتر به محرومان می شود، گفت: وجود بانک اطلاعاتی از کمک‌های پرداخت کننده و دریافت کنندگان در ساماندهی و به منظور توزیع عادلانه مشارکت‌های مردمی مورد نیاز است.

وی افزود: مسکن از نیازهای ضروری نیازمندان است و ساخت مسکن مناسب برای نیازمندان اقدامی مناسب در مسیر توانمندی آنها است.

مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی نیزاز آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه با هدف کمک به نیازمندان در سطح استان در عید سعید قربان خبر داد و گفت: تمامی کمک‌ها و نذورات مردمی در اسرع وقت بین نیازمندان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع می شود و کمیته امداد در این رزمایش نیازمند همکاری بسیج و سپاه است.

وی افزایش مشارکت مردمی وعملکرد خوب مراکز نیکوکاری نشانگر اعتماد مردم به کمیته امداد دانست و افزود: سپردن کارها به خود مردم از برنامه‌های کمیته امداد و این اعتماد بزرگترین سرمایه امداد است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت ودیعه مسکن برای نیازمندان آغاز شده است، اظهار کرد: ساخت هزار واحد مسکونی مددجویی باهمکاری استانداری و بنیاد مسکن از برنامه های امداد است که ساخت ۲۸۰ واحد آن آغاز شده است.

وی افزود:ساخت مسکن برای ۱۲۹خانواده با بیش از سه فرزند یتیم از اقدامات کمیته امداد از ابتدای سال بوده است ؛۱۱ خانواده از این تعدادخانه دار شدند و مسکن۱۷ خانواده نیز توسط شرکت فراورده های نفتی آغاز شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

مدیر کل کمیته امداد استان با بیان اینکه تعداد ۲۲۰ زوج تحت حمایت در نوبت دریافت جهیزیه هستند، ابراز امیدواری کرد: این تعداد زوج جوان با همکاری دستگاه‌ها و کمک‌های خیران راهی خانه بخت شوند.

وی در پایان گفت: پرهیز از موازی کاری و ساماندهی کمک‌های خیران در توزیع عادلانه مشارکتهای مردمی موثر است.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۳۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید