جزییات خبر

سه شنبه / ۷ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۴:۴۷
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۶۳۸۳
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

کمک 26 میلیارد تومانی خیران در مرحله اول طرح کمک مؤمنانه

(سه شنبه ۷ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۴:۴۷

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: مردم استان در مرحله اول طرح مواسات و کمک مؤمنانه 26 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه توانمندسازی مهم ترین اولویت کمیته امداد است ، گفت:خدمات اشتغال کمیته امداد در بخش‌های تسهیلات ، نظارت شغلی، کاریابی،راهبری شغلی و کمک به فروش محصولات به مددجویان ارائه می شود.

وی افزود: ایجاد 5200 فرصت شغلی با اعتباری حدود 125 میلیارد تومان از برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد در سال جاری است.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردمی به نسبت سال قبل 67 درصد رشد داشته است، افزود: مردم استان مرکزی در مرحله اول طرح مواسات و کمک مؤمنانه 26 میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند.
وی ضمن تشکر از حامیان و خیران نیکوکار از حمایت25 هزار حامی از هفت هزار خانواده ایتام و محسنین خبر داد و اظهار کرد:مشارکت خوب مردمی در کمک به ایتام موجبات انسجام اجتماعی در جامعه شده است.

وی افزود:ساخت مسکن برای ۱۲۹خانواده با بیش از سه فرزند یتیم از اقدامات کمیته امداد از ابتدای سال بوده است ؛۱۱ خانواده از این تعدادخانه دار شدند و مسکن۱۷ خانواده نیز توسط شرکت فراورده های نفتی آغاز شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

مدیر کل کمیته امداد استان ساخت مسکن برای نیازمندان را از دیگر برنامه های کمیته امداد برشمرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری کمیته امداد ، استانداری و بنیاد مسکن هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت ساخته خواهد شد که 500 واحد در سال جاری به خانواده ها تحویل می شود.

وی اضافه کرد : در سال جاری تاکنون همچنین هزارمورد ودیعه مسکن به خانواده های مستاجر تحت حمایت پرداخت شده است.

وی در ادامه ایجاد مراکز نیکوکاری را اقدامی مؤثر به منظور کمک رسانی بهتر به نیازمندان و سپردن کارها به خود مردم برشمرد و بیان کرد: ایجاد 224 مرکز نیکوکاری در سال جدید از دیگر برنامه‌های کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه82 درصد خانواده های تحت پوشش،به علت بیماری، از کار افتادگی و از بین رفتن سرپرستان خانواده‌ها تحت حمایت هستند، اظهارکرد: 48 هزارو 500 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی هستند ومجموعه‌ای از اقدامات و خدمات متنوع به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه همزمان با عید سعید قربان گفت: مراکز نیکوکاری ،مساجد و ادارات کمیته امداد آماده دریافت نذورات مردمی به مناسبت عید قربان است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های فقر زدایی فرهنگی و اجتماعی کمیته امداد فراهم ساختن بستر مشارکت خیران و نیکوکاران در ایام خاص و مناسبت‌ها است افزود: ماه ذی الحجه فرصت مغتنمی است تا حجاج بزرگوار حلاوت حج مقبول خود را با فقرا، ایتام و نیازمندان تقسیم نموده و به شکرانه این توفیق الهی و تکرار مجدد آن یاریگر نیازمندان باشند.

وی در پایان گفت: شماره حساب ۰۱۱۱۴۷۰۰۷۰۰۰۵ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۰۰۸۸ اختصاص به این امر خداپسندانه دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید