جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۴
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۸۴۶۴
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی:

سامانه مزیت سنجی شغلی راهنمایی برای کارآفرینی است

(چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۵۴

مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: کارآفرینان وفعالان کسب‌وکار می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌ها را از طریق سامانه "مزیت سنجی شغلی" کمیته امداد به آدرس www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار رسالت اصلی کمیته امداد و بهترین راهکار مقابله با فقر است، گفت: کمیته امداد با بهره گیری از دانش روز در راستای هموار کردن مسیر خودکفایی نیازمندان تلاش می کند.

وی از راه اندازی سامانه مزیت شغلی در کمیته امداد خبر داد و تصریح کرد؛ کارآفرینان وفعالان کسب‌وکار می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌ها را از طریق سامانه "مزیت سنجی شغلی" کمیته امداد به آدرس www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند.

وی اضافه کرد: در این سامانه مزیت سنجی و اولویت‌بندی کسب‌وکارهای موجود در هر شهرستان بر مبنای یک روش تحقیق انجام‌شده است در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب‌وکار تدوین و به مشاغل قابل توسعه و مشاغلی که هنوز در شهرستان راه‌اندازی نشده و پتانسیل ایجاد آن‌ها در شهرستان وجود دارد، اشاره‌شده است.

شایسته ذکر است، طرح ملی مزیت سنجی شغلی شهرستان‌های ایران" به عنوان پژوهشی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و مزیت‌های شغلی کل شهرستان‌های کشور (429 شهرستان در 31 استان) با بهره‌گیری از جدیدترین روش‌های علمی و هزاران ساعت کار کارشناسی، محاسباتی و مصاحبه خبرگانی، فهرست 50 شغل دارای مزیت در هر شهرستان را بر اساس بوم منطقه، مشخصات آب و هوایی، توان و ظرفیت سرزمین و ویژگی‌های اقتصادی، اجتماعی و موقعیت جغرافیایی رتبه‌بندی نموده تا بتواند نقشه راه مناسبی جهت شروع یا توسعه کسب‌وکارهای مناسب برای علاقه‌مندان و کارآفرینان این شهرستان‌ها باشد.

انتهای پیام



تعداد بازدید : ۴۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید