جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۰
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۸۶۲۱
گزارشگر : ۹۰
قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،

معافیت 26 نفر از فرزندان مددجو از خدمت سربازی

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۵۰

قائم مقام کمیته امداد استان مرکزی گفت: در 7 ماهه امسال 26 نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عدالت بهرامی با بیان اینکه مددجویانی که پدر آنان فوت شده و با مادرشان زندگی می‌کنند، می‌توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند، افزود: در هفت ماهه امسال 26 نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی از خدمت سربازی معاف شدند.

وی با اشاره به اینکه معافیت این افراد با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا و براساس بخشنامه‌ها و مصوبات انجام شده است،اضافه کرد: تک فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایت نیز که دارای سه فرزند دختر باشند نیز می‌توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

وی در ادامه گفت: معافیت فرزندان مددجو، نقش بسیار مهمی در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ایفا می‌کند و فرزندان این خانوارها با معافیت از خدمت سربازی، می‌توانند سرپرستی خانواده را برعهده‌ گرفته و ازلحاظ معیشتی تکیه‌گاهی برای خانواده خود باشند و البته فرزندان خانوارهای تحت حمایت پس از معافیت می‌توانند با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و با استفاده از آموزش‌های لازم زمینه ورود خود را به بازار کار فراهم کنند.

شایسته ذکر است، معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده و هدف از اجرای این طرح کمک به وضعیت اقتصادی خانوار مددجو است، این معافیت شامل مددجویانی که از طریق تبصره ۱۴ و به صورت موقت تحت حمایت قرار گرفته‌اند نمی‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۷۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید