جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۴۷۳۳
گزارشگر : ۹۰
با حضور مدیر کل هماهنگی مشارکتهای مردمی انجام شد،

توزیع یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی بین دانش‌آموزان نیازمند

(یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۵

توزیع یک‌ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی و نوشت افزار بین دانش‌آموزان کم‌ بضاعت در قالب پویش همکلاسی مهربان و شور عاطفه‌ها با حضور مدیر کل هماهنگی مشارکتهای مردمی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان در این مراسم گفت: هفت هزار و ۲۰۰ دانش آموز و ۷۰۰ دانشجو در استان مرکزی تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی ضمن تشکر از خیران اظهار داشت: با اعتماد مردم به این نهاد حمایتی در زمینه احسان و اکرام و رسیدگی به ایتام رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده‌ است.

مومنی ادامه داد: یک‌هزار و ۵۰۰ عدد تبلت با آغاز شیوع ویروس کرونا از سوی کمیته امداد استان مرکزی بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده و در سال تحصیلی جدید نیز ۳۸۵ عدد تبلت از سوی این اداره کل در اختیار دانش‌آموزان دبیرستانی قرار گرفته‌ است.

وی با یادآوری آغاز رزمایش مواسات و همدلی از ابتدای ماه محرم امسال افزود: چهار هزار و ۲۰۰ بسیجی در استان و این همایش حضور داشته و ۵۸۰ هزار وعده غذای گرم تاکنون در بین خانواده‌های نیازمند استان توزیع شده‌است.
مدیرکل هماهنگی شبکه‌های مردمی کمیته امداد کشور نیز در این نشست گفت: ۳۰۴ مرکز نیکوکاری در استان مرکزی وجود دارد که امید می‌رود با ایجاد این مراکز در تمامی مناطق استان کاهش محرومیت محقق شود.

حمزه علی کوهساری ،افزود: ایجاد مرکز نیکوکاری شهید فهمیده شهرستان اراک اقدامی مناسب برای رفع محرومیت در این شهرستان است.

وی ادامه داد: با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور اقدامات مناسبی در راستای تهیه تبلت و تلفن همراه برای جلوگیری از بازگشت به تحصیل دانش آموزان اتفاق افتاده‌ است.

سرهنگ پاسدار محمد مهجوری نیز در حاشیه برگزاری پویش همکلاسی مهربان و شور عاطفه‌ها افزود: این بسته‌ها به ارزش چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با همت همت حوزه‌های بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده یک و ۲، بسیج فرهنگیان و مساعدت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی و اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) این استان تهیه شده‌ است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز در این نشست گفت: ۶۰ هزار دانش آموز و ۲ هزار نفر معلم در آموزش و پرورش ناحیه یک این شهرستان به تحصیل و آموزش اشتغال دارند.

محمود اللهیاری افزود: با ایجاد مرکز نیکوکاری شهید فهمیده بانک اطلاعاتی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش ناحیه یک اراک ایجاد شده و ۳۸۵ عدد تلفن همراه توسط این مرکز بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده‌ است.

وی ادامه داد: این مرکز از سه سال گذشته در آموزش و پرورش ناحیه یک اراک ایجاد و با ایجاد این مرکز همکاری مناسبی بین کمیته امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش و سپاه ناحیه این شهرستان ایجاد شده‌ است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید