جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۷:۱۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۸۴۷۴۱
گزارشگر : ۹۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،

فعالیت 276 مرکز نیکوکاری در سطح استان/رشد 155 درصدی درآمد مراکز نیکوکاری

(یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۷:۱۱

همایش وبینار مراکز نیکوکاری با حضور مدیر کل محترم هماهنگی شبکه های مردمی ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مسئول بسیج سازندگی، مدیر کل امور بانوان استانداری و جمعی از عاملان مراکز نیکوکاری برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی ، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در این مراسم اظهار داشت:اعتماد عمومی ،انسجام اجتماعی و ایجاد امنیت مهمترین مؤلفه ها برای سرمایه اجتماعی هستند و خوشبختانه کمیته امداد از اعتماد مردمی بهره مند است.

وی هدف ایجادمراکز نیکوکاری را توسعه فرهنگ خیر و انفاق و سپردن کار به دست خود مردم دانست و افزود: مراکز نیکوکاری با تکیه بر مردم فعالیت می کنند و هرکدام یک پایگاه مقابله با فقر هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۶ مرکز نیکوکاری در سطح استان فعال هستند، اضافه کرد: میزان درآمد مراکز در ۶ ماهه امسال ۹۵ میلیاردو ۷۰۰ میلیون تومان بوده که به نسبت سال گذشته ۱۵۵ درصد رشد داشته است.

مومنی با اشاره به اینکه در پویش اطعام و احسان حسینی تا کنون ۵۸۰ هزار وعده غذایی گرم و ۵۳ هزار بسته معیشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین نیازمندان توزیع شده است، گفت:استان مرکزی با لطف خداوند رتبه دوم را در خیر و احسان کسب نموده است.

وی در پایان گفت: در سال گذشته ۲۱ هزار حامی حمایت از ۶۷۰۰ یتیم و محسنین را عهده دار بودند که تعداد حامیان در امسال به ۴۱ هزار حامی افزایش یافته است‌.

شایسته ذکر است، افتتاح همزمان ۱۴ مرکز نیکوکاری،تجلیل و قدردانی از مراکز نیکوکاری فعال ،هم اندیشی و انتقال نقطه نظرات و دیدگاهها و انتظارات از مراکز نیکوکاری از اهداف این همایش بود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید